Nové ekologické motory

18.04.2015

Nové ekologické motory

Dbáme na ekologičnost provozu svých lodí, a proto pokrčuje v dlouhodobém programu modernizace našich plavidel. Mnoho osobních lodí má vyměněnapohonná zařízení a generátorové jednotky. Jedná se o dlouhodobou koncepci v rámci environmentální politiky společnosti a všechny tyto remotorizace (modernizace) byly financovány z vlastních zdrojů společnosti.

Pro naše lodě vybíráme motory značky Caterpillar. Ty se vyznačují nejmodernější konstrukcí s minimální emisní zátěží, hlučností a kouřivostí. Například v roce 2014 byl osazen na loď Labe motor Caterpillar 3056 DITA o výkonu 138 KW. Týž motor získaly a v roce 2015 i lodě Natal, Porto, Hamburg, Praha a Kotva. Generátorové jednotky byly vyměněny na lodi Hamburg a Kotva - Caterpillar 3054 DITA na Kotvě a GEP 55 na Hamburgu.

Investici do ekologizace provozu vidíme jako investici do životního prostředí, ve kterém žijeme, a do komfortu pro naše zákazníky, které tak neobtěžuje hlučnost a kouř z našich lodí. Díky tomu si lépe vychutnají naše plavby po Vltavě.

Poslední novinky
Plavby v Praze